جمعه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۹

ساز و کارهای تحقق «جهش تولید» در برنامه های وزیر جدید

 

به گزارش کشاورزی آینده جهان (کاج) و به نقل از پاج، دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: یکی از برنامه های اساسی برای جهش تولید در بخش کشاورزی این است که میزان و ضریب نفوذ دانش در عرصه های مختلف تولیدی این بخش افزایش پیدا کند.

وی افزود: کشاورزان پیشرو در بخش زراعت ۳ تا ۴ برابر، در بخش باغبانی ۸ تا ۹ برابر، در بخش دام ۲.۵ برابر و شیلات ۱.۵ برابر متوسط عملکرد کشور در واحد سطح محصول تولید می کنند.

وزیر جدید جهاد کشاورزی همچنین گفت: اگر یافته های علمی، دانش و تجربیاتی که کشاورزان پیشرو در اختیار دارند به بهره برداران انتقال پیدا کند، به یقین بخش کشاورزی با جهش تولید بسیار بالایی مواجه خواهد شد.

دکتر خاوازی در ادامه افزود: داشتن برنامه منظم تولید بذر در کشور از جمله برنامه های مهم این وزارتخانه است؛ یعنی بذرهای با کیفیت پائین را باید از دست زارعان گرفت و در عوض بذرهای مرغوب و مناسب را در اختیار آنان قرار داد.

وی تاکید کرد: برای تحقق این برنامه مراکز تحقیقاتی، پژوهشی، شرکت های دانش بنیان، بخش خصوصی همه و همه باید پای کار باشند.

به طور کلی سیاست ها و تصمیم گیری ها باید در راستای این باشد، بذری که در اختیار کشاورزان قرار می گیرد در عمل بذری باشد که ظرفیت تولید بالایی داشته باشد.

کشاورزان از دانش بومی خیلی خوبی برخوردارند و باید بسترها به نحوی فراهم شود که انتقال دانش به سرعت در اختیار همه کشاورزان و بهره برداران قرار گیرد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت