جمعه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۹

ایران با تولید 180 هزار تن قارچ؛ ششمین کشور تولیدکنندۀ قارچ دنیا است

 

براساس پیش بینی‌ها سرانه مصرف قارچ در کشور بیش از ۱.۵ کیلوگرم در سال است و از لحاظ تکنولوژی تولید قارچ هم در شرایط خوبی هستیم

غلامرضا تقوی، مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی وزارت جهادکشاورزی ضمن اعلام اینکه ایران در جایگاه ششم تولید قارچ در دنیا قرار دارد، گفت: در حال حاضر حدود ۱۸۰هزارتن قارچ در کشور تولید شده است.

 

به گزارش کشاورزی آیندۀ جهان (کاج)، تقوی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب افزود: این میزان تولید توسط بیش از ۳۰۰۰ واحد بزرگ و خرد اقتصادی که در این بخش مشغول فعالیت هستند تولید می شود. وی همچنین گفت: براساس پیش بینی‌ها سرانه مصرف قارچ در کشور بیشاز ۱.۵ کیلوگرم در سال است و از لحاظ تکنولوژی تولید قارچ هم در شرایط خوبی هستیم.

 

وی یادآور شد: بیشترین میزان تولید قارچ در کشور متعلق به استان های تهران و البرز و سپس قزوین، خراسان، اصفهان و مازندراناست. میزان تولید قارچ در استان تهران سال گذشته حدود ۳۵ هزارتن بود که پیش بینی می شود امسال به بیش از۴۰ هزارتن برسد.

 

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: حدود ۹۸ درصد نهاده های مورد نیاز قارچ، در کشور تامین می شود ومیزان اندکیوابستگیدر بخش اسپان وخاک پوششیوجود دارد که آنهم با اقدامات تحقیقاتی در کشور تامین خواهد شد.

 

 

تاثیر کرونا بر بازار و قیمت قارچ

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا شیوع کرونا تاثیری در خرید و فروش قارچ داشته است یا خیر، گفت: در اسفندماه به دلیل کاهش صادرات و کاهش میزان مراجعه مردم به رستوران ها و اغذیه فروشی ها فروش قارچکم شداما در فروردین میزان مصرف قارچ مورد نیاز مردم در منازل جبران شد و رشد خوبی نیز داشت.

 

در حال حاضر قارچ فله با قیمت هرکیلو ۱۳هزارو ۵۰۰ تومان به فروش می رسد که قیمت آن در بسته بندی حدود ۲ تا ۳ هزارتومان بیشتر است.

 

چگونگی تشخیص کیفیت قارچ و نقش آن در سلامت جامعه

 

مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی دربارۀ تشخیص سلامت و کیفیت قارچ برای مصرف عموم گفت: تمام قارچ ها در شرایط استریل تولیدو بازرسی‌های لازم نیز انجام می شود. بنابراین از لحاظ سلامت هیچ مشکلی ندارند. اما بستهبه نیاز بازار و سرانه مصرف بعضا ممکن است قارچ ها مدتی در مغازه ها باقی بمانند و آن چیزی که بایستی رعایت شود این است که قارچ باید از لحاظ ظاهریسلامتش حفظ شده باشد و تازگی در محصول دیده شود. هرچه ضربه خوردگی و تیرگی آن کمتر باشد، کیفیت قارچ بهتر است. همچنین قارچ خریداری شده باید پس از خرید سریعا در جای خنک نگهداری شود و به زودی نیز مصرف شود تا مدت کمتری باقی بماند.

وی در پایان با اشاره به اینکه ویتامین های موجود در قارچ ارزش غذایی آن را بالا برده است به مردم توصیه کرد که در این شرایط سرانه مصرف قارچ خود را برای تقویت سیستم ایمنی بدنشان بالا ببرند.

                                                                                  

                                                                       کشاورزی آیندۀ جهان (کاج)- 30/ 02/ 1399

                                                                            تهیه و تنظیم خبر: جابری انصاری

 

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت