پنجشنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹

اعتمادسازی در مخاطب در گرو صداقت در خبررسانی

کشاورزی آینده جهان(کاج)، ساسان والی‌زاده، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد‌کشاورزی امروز سه شنبه در گردهمایی سالانه روابط عمومی‌های ادارات کل دامپزشکی استان ها که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار ‌شد، ضمن تبریک انتصاب دکتر ماکنعلی به عنوان یک چهره فرهیخته در راس سازمان تخصصی دامپزشکی و همچنین برگزیده شدن روابط عمومی این سازمان به عنوان دستگاه برتر در مجموعه جهادکشاورزی گفت: به طور قطع این موفقیت برآیند همکاری مجموعه همکاران روابط عمومی در ستاد و تمام ادارات کل دامپزشکی استان هاست.

وی با اشاره به تغییر شاخص‌های سواد در عصر حاضر، سواد رسانه‌ای را یکی از مفاهیم نوین به ویژه برای متخصصین روابط عمومی و اهالی رسانه برشمرد و افزود: سواد رسانه ای شامل همه فرایندهای تنظیم و دروازه‌بانی خبر شامل شناخت مرجع خبر است.
والی‌زاده تصریح کرد: ادبیات خبر و پیشینه خبر در کمک به تاثیرگذاری بر افکار عمومی تاثیر دارد و مخاطب شناسی نیز به شیوه تولید محتوای رسانه جهت کمک به پیشبرد اهداف سازمانی کمک خواهد کرد.
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها بجای کمیت در ارائه آمار تولید اخبار، بر محتوا، کیفیت و مراعات پارامترهای ادبیات خبری و همچنین اهداف تولید، مخاطب و میزان تاثیرگذاری و اعتماد سازی آن متمرکز شوند، گفت :هنگامی که به صداقت در خبررسانی شهره شوید، مخاطب نیز دیوار بی‌اعتمادی را کنار خواهد گذاشت و به داده‌های شما اعتماد خواهد کرد.
والی‌زاده با بیان اینکه تلاش برای چیدمان ویترین خوب از یک سازمان به صورت تصنعی، اقدامی پایدار و اساسی نیست، گفت: وقتی امروز اتاق شیشه‌ای جایگزین دهکده جهانی مک لوهان شده است، باید در ارائه داده‌ها نیز با مخاطب شفاف و صادقانه برخورد کرد.
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه برخلاف گذشته در عصر جدید اطلاع‌رسانی گفتگوی چندجانبه جایگزین تک‌‎گویی شده است، افزود: در واقع اگر یک زمان سیستم تک صدایی رایج بود، امروز مولتی مدیا و چند صدایی جایگزین آن شده است.
لازم به ذکر است در این دیدار دکتر علی‌صفر ماکنعلی رییس جدید سازمان دامپزشکی کشور نیز حضور داشت. 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت